Sprint - WMTBOC, JWMTBOC 2012, Veszprém2012.08.21.
Resultscreated by OE2003 Š Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                       Club                             Time 


M20  (66)                 5.5 km  120 m   18 C    

    1    809 Grigory Medvedev           Russia                          22:32 
    2    802 Marcell Horváth            Hungary                         22:48 
    3    806 Kare Kaskinen              Finland                         24:06 
    4    811 Jonas Maišelis             Lithuania                       24:14 
    5    862 Reinis Grende              Latvia                          24:45 
    6    822 Andreas Proschowsky        Denmark                         25:09 
    7    827 Denis Tsarev               Russia                          25:32 
    8    829 André Haga                 Finland                         25:38 
    9    860 Alexander Arkhipov         Russia                          26:23 
   10    859 Tomas Stanek               Czech Junior Team               26:51 
   11    808 Cedric Beill               France                          27:42 
   12    840 Csaba Bedő                 Hungary                         28:13 
   13    830 Matej Müller               Slovakia                        28:25 
   14    805 Eriks Gruzde               Latvia                          28:44 
   15    801 Alexey Terekhov            Russia                          29:10 
   16    851 Marc Gluskie               Australia                       29:27 
   17    816 Andreas Waldmann           Austrian Junior Team            29:30 
   18    815 Edwyn Oliver-Evans         Great Britain                   29:37 
   19    804 Joakim Höstman             Finland                         29:41 
   20    818 Silvan Stettler            Switzerland                     30:25 
   21    803 Taaniel Tooming            Estonia                         30:44 
   22    844 Filipp Zhikharev           Russia                          31:06 
   23    858 Anders Blomster            Finland                         31:17 
   24    828 Matthias Pletzer           Austrian Junior Team            31:32 
   25    832 Vojtech Ludvik             Czech Junior Team               31:48 
   26    837 Radosław Jaroszek          Polish Junior Team              32:06 
   27    810 Karl Withers               Australia                       32:53 
   28    863 Gergő Horváth              Hungary                         33:09 
   29    864 TomᚠJánoška              Slovakia                        33:11 
   30    850 Nicolas Pinsard            France                          33:24 
   31    849 Conor Klingenberg          Denmark                         33:31 
   32    835 Thibaud Guelennoc          France                          33:47 
   33    814 Vilius Stankevicius        Lithuania                       34:19 
   34    826 Kristjan Linnus            Estonia                         34:51 
   35    838 Chris Firman               Australia                       34:53 
   36    866 Rafael Dobnik              Austrian Junior Team            35:00 
   37    813 Krystof Bogar              Czech Junior Team               35:13 
   38    852 Filip Bergström            Sweden                          35:20 
   39    847 Tautvydas Zaliauskas       Lithuania                       35:52 
   40    834 Anton Persson              Sweden                          36:12 
   41    848 Martin Bergström           Sweden                          36:24 
   42    823 Bence Németh               Hungary                         36:44 
   43    839 Vytenis Miliunas           Lithuania                       37:21 
   44    833 Bernhard Finder            Austrian Junior Team            37:58 
   45    824 Tom Goddard                Australia                       38:03 
   46    853 Piotr Dolatowski           Polish Junior Team              39:27 
   47    845 Benő Nagy                  Hungary                         39:44 
   48    841 Lucas Falke                Germany                         40:18 
   49    854 Johan Alfredsson           Sweden                          41:21 
   50    842 Atis Heinols               Latvia                          42:10 
   51    807 Florian Exler              Austrian Junior Team            42:45 
   52    855 Markus Seppele             Austrian Junior Team            42:50 
   53    812 Andrej Cully               Slovakia                        44:17 
   54    836 Heath Jamieson             Australia                       44:44 
   55    831 Alejandro Martínez Flor    Spain                           48:29 
   56    856 Kaan Akman                 Turkey                          49:49 
   57    821 Erik Frost                 Sweden                          51:27 
   58    865 Bendegúz Tóth              Hungary                         55:21 

         861 Danius Kalvaitis           Lithuania                          mp 
         857 Vladimir Emeliancik        Russia                             mp 
         846 Holger Refslund            Denmark                            mp 
         843 Rasmus Sörensen            Denmark                            mp 
         819 Krzysztof Witek            Polish Junior Team                 mp 
         825 Miguel Pires               Portugal                           mp 
         817 Marcus Jansson             Sweden                             mp 
         820 Marco Bonazzi              Italy                             dnf 



W20  (29)                 4.3 km  85 m   16 C     

    1    905 Lou Denaix                 France                          21:52 
    2    914 Henna Saarinen             Finland                         23:14 
    3    907 Svetlana Poverina          Russia                          24:08 
    4    903 Katerina Novakova          Czech Junior Team               25:15 
    5    916 Eva Haltofova              Czech Junior Team               25:43 
    6    921 Caecilie Christoffersen    Denmark                         26:12 
    7    918 Julita Linowska            Polish Junior Team              26:41 
    8    906 Lisa Pirker                Austrian Junior Team            26:43 
    9    910 Ruska Saarela              Finland                         26:59 
   10    925 Magdalena Ożga             Polish Junior Team              28:23 
   11    909 Tatiana Oborina            Russia                          29:17 
   12    917 Anastasia Shaykina         Russia                          29:33 
   13    908 Caroline Konring           Denmark                         30:06 
   14    913 Nicole Hueber              France                          30:22 
   15    923 Mia Lindroth               Finland                         32:23 
   16    924 Olga Mikhaylova            Russia                          32:50 
   17    929 Anastasia Trifilenkova     Russia                          32:57 
   18    920 Julia Ritter               Austrian Junior Team            33:14 
   19    901 Eeva-Liisa Hakala          Finland                         33:16 
   20    919 Elena Melikhova            Russia                          33:40 
   21    902 Agnes Elfving              Sweden                          35:20 
   22    926 Saskia Hofer               Austrian Junior Team            37:27 
   23    904 Petra Egei                 Hungary                         37:31 
   24    915 Vanda Kinde                Hungary                         38:49 
   25    927 Anne-Claire Defix          France                          39:59 
   26    928 Anezka Parizkova           Czech Junior Team               42:00 
   27    911 Algirda Zaliauskaite       Lithuania                       46:46 
   28    922 Mar Soler Puig             Spain                           69:03 

         912 Barbara Sanocka            Polish Junior Team                 mp