Middle - WMTBOC, JWMTBOC, WMMTBOC 2012, Veszprém2012.08.22.
Resultscreated by OE2003 Š Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                       Club                             Time 


M20  (65)                 12.0 km  170 m   17 C   

    1    803 Krystof Bogar              Czech Junior Team               41:25 
    2    805 Taaniel Tooming            Estonia                         42:05 
    3    817 Grigory Medvedev           Russia                          42:17 
    4    806 Marcell Horváth            Hungary                         43:02 
    5    846 Chris Firman               Australia                       43:22 
    6    810 Cedric Beill               France                          43:35 
    7    856 Vojtech Ludvik             Czech Junior Team               43:46 
    8    835 Tomas Stanek               Czech Junior Team               43:58 
    9    818 Rafael Dobnik              Austrian Junior Team            44:24 
   10    820 Jonas Maišelis             Lithuania                       44:29 
   11    837 Alexander Arkhipov         Russia                          44:55 
   12    812 André Haga                 Finland                         44:56 
   13    831 Tom Goddard                Australia                       45:06 
   14    821 Kare Kaskinen              Finland                         45:10 
   15    849 Anders Blomster            Finland                         45:28 
   16    823 Alexey Terekhov            Russia                          45:36 
   17    811 Marcus Jansson             Sweden                          45:38 
   18    804 Edwyn Oliver-Evans         Great Britain                   45:39 
   19    815 Reinis Grende              Latvia                          45:45 
   20    830 Filipp Zhikharev           Russia                          46:00 
   21    808 Marc Gluskie               Australia                       46:18 
   21    813 Csaba Bedő                 Hungary                         46:18 
   23    819 Radosław Jaroszek          Polish Junior Team              46:27 
   24    838 Silvan Stettler            Switzerland                     47:07 
   25    827 Thibaud Guelennoc          France                          47:12 
   26    832 Kristjan Linnus            Estonia                         47:18 
   26    801 Matej Müller               Slovakia                        47:18 
   28    822 Vilius Stankevicius        Lithuania                       48:31 
   29    860 Denis Tsarev               Russia                          48:47 
   30    847 Andrej Cully               Slovakia                        48:56 
   31    825 Eriks Gruzde               Latvia                          49:41 
   32    824 Heath Jamieson             Australia                       49:51 
   33    828 Benő Nagy                  Hungary                         49:54 
   34    809 Andreas Waldmann           Austrian Junior Team            50:12 
   35    844 Joakim Höstman             Finland                         50:37 
   36    851 Karl Withers               Australia                       50:55 
   37    850 Gergő Horváth              Hungary                         51:07 
   38    843 Conor Klingenberg          Denmark                         51:20 
   39    807 Andreas Proschowsky        Denmark                         51:57 
   40    814 Holger Refslund            Denmark                         52:24 
   41    836 Tautvydas Zaliauskas       Lithuania                       52:29 
   42    866 Nicolas Pinsard            France                          52:31 
   43    864 Krzysztof Witek            Polish Junior Team              52:49 
   44    834 Vytenis Miliunas           Lithuania                       52:50 
   45    852 TomᚠJánoška              Slovakia                        53:18 
   46    853 Filip Bergström            Sweden                          53:32 
   47    826 Piotr Dolatowski           Polish Junior Team              54:07 
   48    833 Bence Németh               Hungary                         54:08 
   49    841 Miguel Pires               Portugal                        54:12 
   50    829 Markus Seppele             Austrian Junior Team            54:50 
   51    840 Anton Persson              Sweden                          54:52 
   52    858 Danius Kalvaitis           Lithuania                       55:22 
   53    848 Erik Frost                 Sweden                          56:27 
   54    863 Bendegúz Tóth              Hungary                         57:54 
   55    865 Rasmus Sörensen            Denmark                         59:44 
   56    861 Atis Heinols               Latvia                          60:22 
   57    857 Bernhard Finder            Austrian Junior Team            62:09 
   58    816 Johan Alfredsson           Sweden                          62:43 
   59    862 Matthias Pletzer           Austrian Junior Team            64:51 
   60    859 Kaan Akman                 Turkey                          66:59 
   61    839 Lucas Falke                Germany                         71:45 
   62    845 Alejandro Martínez Flor    Spain                           90:48 

         854 Vladimir Emeliancik        Russia                             mp 
         855 Martin Bergström           Sweden                             mp 
         842 Florian Exler              Austrian Junior Team               mp 



W20  (28)                 9.7 km  170 m   15 C    

    1    905 Eeva-Liisa Hakala          Finland                         42:19 
    2    906 Caecilie Christoffersen    Denmark                         44:19 
    3    903 Svetlana Poverina          Russia                          45:24 
    4    916 Anezka Parizkova           Czech Junior Team               45:42 
    5    914 Caroline Konring           Denmark                         46:18 
    6    902 Ruska Saarela              Finland                         46:26 
    7    908 Tatiana Oborina            Russia                          46:52 
    8    927 Katerina Novakova          Czech Junior Team               47:18 
    9    913 Henna Saarinen             Finland                         48:11 
   10    928 Magdalena Ożga             Polish Junior Team              49:19 
   11    907 Lou Denaix                 France                          49:35 
   12    918 Elena Melikhova            Russia                          49:49 
   13    911 Julita Linowska            Polish Junior Team              50:19 
   14    904 Eva Haltofova              Czech Junior Team               50:57 
   15    920 Nicole Hueber              France                          51:08 
   16    925 Mia Lindroth               Finland                         51:15 
   17    909 Algirda Zaliauskaite       Lithuania                       53:39 
   18    919 Barbara Sanocka            Polish Junior Team              54:23 
   19    912 Lisa Pirker                Austrian Junior Team            54:56 
   20    922 Anne-Claire Defix          France                          55:03 
   21    910 Agnes Elfving              Sweden                          56:59 
   22    923 Julia Ritter               Austrian Junior Team            57:27 
   23    924 Olga Mikhaylova            Russia                          58:38 
   24    901 Saskia Hofer               Austrian Junior Team            61:06 
   25    917 Petra Egei                 Hungary                         63:02 
   26    926 Anastasia Trifilenkova     Russia                          66:21 
   27    921 Anastasia Shaykina         Russia                          68:35 
   28    915 Mar Soler Puig             Spain                           77:23