Long Final - WMTBOC, JWMTBOC, WMMTBOC 2012, VeszprémV 2012.08.26. 22:37
Resultscreated by OE2003 Š Stephan Krämer 2008

 Pl   Stno Name                         YB Club                              Time 



M20  (59)                 22.0 km  270 m   23 C   

  1    801 Bogar Krystof                94 Czech Junior Team                73:35 
  2    812 Maišelis Jonas               92 Lithuania                        77:54 
  3    811 Ludvik Vojtech               93 Czech Junior Team                78:02 
  4    822 Haga André                   93 Finland                          78:46 
  5    806 Grende Reinis                92 Latvia                           79:09 
  6    814 Medvedev Grigory             92 Russia                           79:17 
  7    805 Kaskinen Kare                92 Finland                          80:25 
  8    809 Bedő Csaba                   92 Hungary                          80:37 
  9    807 Arkhipov Alexander           93 Russia                           80:38 
 10    828 Horváth Marcell              93 Hungary                          81:00 
 11    819 Höstman Joakim               92 Finland                          81:40 
 12    832 Firman Chris                 92 Australia                        81:52 
 13    842 Terekhov Alexey              92 Russia                           81:56 
 14    813 Tooming Taaniel              92 Estonia                          82:16 
 15    808 Beill Cedric                 93 France                           82:23 
 16    816 Waldmann Andreas             95 Austrian Junior Team             82:41 
 17    859 Zhikharev Filipp             92 Russia                           84:45 
 18    815 Blomster Anders              94 Finland                          85:14 
 19    825 Stankevicius Vilius          92 Lithuania                        86:51 
 20    833 Stettler Silvan              95 Switzerland                      87:13 
 21    827 Zaliauskas Tautvydas         92 Lithuania                        87:49 
 22    844 Oliver-Evans Edwyn              Great Britain                    87:54 
 23    829 Jaroszek Radosław            94 Polish Junior Team               88:08 
 24    817 Müller Matej                 96 Slovakia                         88:54 
 25    818 Exler Florian                92 Austrian Junior Team             90:07 
 26    821 Tsarev Denis                 92 Russia                           91:16 
 27    830 Emeliancik Vladimir          94 Russia                           91:38 
 28    843 Klingenberg Conor            95 Denmark                          92:16 
 29    826 Cully Andrej                 95 Slovakia                         93:36 
 30    848 Linnus Kristjan              93 Estonia                          94:47 
 31    803 Goddard Tom                  93 Australia                        95:50 
 32    856 Withers Karl                 94 Australia                        96:02 
 33    810 Jansson Marcus               92 Sweden                           96:09 
 34    824 Gruzde Eriks                 94 Latvia                           97:55 
 35    847 Kalvaitis Danius             94 Lithuania                        99:28 
 36    831 Guelennoc Thibaud            94 France                           99:55 
 37    838 Martínez Flor Alejandro      94 Spain                           101:03 
 37    858 Gluskie Marc                 93 Australia                       101:03 
 39    834 Dolatowski Piotr             94 Polish Junior Team              101:52 
 40    839 Alfredsson Johan             92 Sweden                          102:01 
 41    860 Pires Miguel                    Portugal                        102:36 
 42    835 Horváth Gergő                95 Hungary                         104:31 
 43    849 Witek Krzysztof              95 Polish Junior Team              104:58 
 44    840 Miliunas Vytenis             94 Lithuania                       108:34 
 45    846 Tóth Bendegúz                94 Hungary                         108:42 
 46    841 Jánoška Tomᚠ               93 Slovakia                        110:33 
 47    855 Sörensen Rasmus              95 Denmark                         112:36 
 48    837 Seppele Markus               93 Austrian Junior Team            113:54 
 49    851 Pletzer Matthias             94 Austrian Junior Team            115:37 
 50    854 Falke Lucas                  96 Germany                         123:26 
 51    852 Németh Bence                 92 Hungary                         124:05 
 52    845 Persson Anton                94 Sweden                          132:42 
 53    820 Dobnik Rafael                97 Austrian Junior Team            192:50 

       802 Proschowsky Andreas          92 Denmark                             mp 
       804 Stanek Tomas                 94 Czech Junior Team                   mp 
       836 Pinsard Nicolas              93 France                              mp 
       850 Nagy Benő                    94 Hungary                             mp 
       853 Refslund Holger              94 Denmark                             mp 
       857 Frost Erik                   92 Sweden                              mp 



W20  (24)                 16.6 km  230 m   16 C   

  1    901 Hakala Eeva-Liisa            92 Finland                          58:30 
  2    906 Poverina Svetlana            93 Russia                           61:31 
  3    903 Saarela Ruska                94 Finland                          65:22 
  4    923 Sanocka Barbara              92 Polish Junior Team               65:26 
  5    905 Saarinen Henna               94 Finland                          66:18 
  6    915 Konring Caroline             92 Denmark                          67:25 
  7    911 Novakova Katerina            94 Czech Junior Team                67:49 
  8    909 Oborina Tatiana              94 Russia                           68:22 
  9    904 Christoffersen Caecilie      92 Denmark                          68:35 
 10    908 Denaix Lou                   95 France                           69:32 
 11    916 Ożga Magdalena               95 Polish Junior Team               70:49 
 12    920 Zaliauskaite Algirda         94 Lithuania                        71:27 
 13    913 Linowska Julita              93 Polish Junior Team               71:34 
 14    907 Parizkova Anezka             93 Czech Junior Team                71:56 
 15    910 Defix Anne-Claire            94 France                           73:46 
 16    912 Hueber Nicole                93 France                           77:51 
 17    902 Haltofova Eva                94 Czech Junior Team                78:01 
 18    914 Shaykina Anastasia           95 Russia                           78:19 
 19    919 Ritter Julia                 95 Austrian Junior Team             81:00 
 20    922 Mikhaylova Olga              97 Russia                           86:16 
 21    921 Pirker Lisa                  95 Austrian Junior Team             86:50 
 22    918 Trifilenkova Anastasia       95 Russia                           87:51 
 23    917 Elfving Agnes                93 Sweden                           88:10 
 24    924 Soler Puig Mar               97 Spain                            92:14 



M20-B  (3)                18.6 km  180 m   16 C   

  1    884 Jamieson Heath               92 Australia                        77:05 
  2    883 Heinols Atis                 96 Latvia                           83:28 
  3    882 Finder Bernhard              94 Austrian Junior Team             96:01 



W20-B  (1)                13.4 km  140 m   10 C   

  1    981 Hofer Saskia                 96 Austrian Junior Team             72:39