Long Qualification - WMTBOC, JWMTBOC 2012, Veszprém2012.08.20.
Resultscreated by OE2003 Š Stephan Krämer 2008

   Pl   Stno Name                       Club                             Time 



M20-1  (32)               15.3 km  160 m   11 C   

    1    825 Andreas Proschowsky        Denmark                         59:18 
    2    830 Tomas Stanek               Czech Junior Team               59:56 
    3    820 Cedric Beill               France                          60:38 
    3    835 Reinis Grende              Latvia                          60:38 
    5    840 Marcus Jansson             Sweden                          61:03 
    6    815 Jonas Maišelis             Lithuania                       62:36 
    7    821 Grigory Medvedev           Russia                          63:24 
    8    812 Andreas Waldmann           Austrian Junior Team            64:01 
    9    851 Matej Müller               Slovakia                        65:02 
   10    828 Joakim Höstman             Finland                         65:22 
   11    802 André Haga                 Finland                         65:51 
   12    809 Eriks Gruzde               Latvia                          66:00 
   13    860 Tautvydas Zaliauskas       Lithuania                       66:24 
   14    838 Marcell Horváth            Hungary                         66:52 
   15    857 Vladimir Emeliancik        Russia                          69:01 
   16    808 Chris Firman               Australia                       71:05 
   17    804 Piotr Dolatowski           Polish Junior Team              71:16 
   18    864 Nicolas Pinsard            France                          74:10 
   19    831 Alejandro Martínez Flor    Spain                           74:25 
   20    823 Vytenis Miliunas           Lithuania                       75:26 
   21    813 Alexey Terekhov            Russia                          78:12 
   22    805 Edwyn Oliver-Evans         Great Britain                   78:51 
   23    844 Bendegúz Tóth              Hungary                         79:07 
   24    841 Kristjan Linnus            Estonia                         81:08 
   25    848 Benő Nagy                  Hungary                         82:51 
   26    854 Matthias Pletzer           Austrian Junior Team            83:41 
   27    861 Rasmus Sörensen            Denmark                         83:48 
   28    856 Karl Withers               Australia                       85:05 
   29    849 Erik Frost                 Sweden                          87:08 
   30    818 Miguel Pires               Portugal                       103:30 
   31    846 Bernhard Finder            Austrian Junior Team           104:19 

         834 Heath Jamieson             Australia                          mp 



M20-2  (32)               15.3 km  160 m   11 C   

    1    816 Krystof Bogar              Czech Junior Team               56:23 
    2    824 Tom Goddard                Australia                       57:20 
    3    811 Kare Kaskinen              Finland                         57:22 
    4    863 Alexander Arkhipov         Russia                          58:39 
    5    814 Csaba Bedő                 Hungary                         59:07 
    6    858 Vojtech Ludvik             Czech Junior Team               59:22 
    7    810 Taaniel Tooming            Estonia                         60:00 
    8    853 Anders Blomster            Finland                         60:13 
    9    807 Florian Exler              Austrian Junior Team            61:32 
   10    822 Rafael Dobnik              Austrian Junior Team            62:03 
   11    850 Denis Tsarev               Russia                          62:06 
   12    819 Marco Bonazzi              Italy                           62:10 
   13    839 Vilius Stankevicius        Lithuania                       62:33 
   14    829 Andrej Cully               Slovakia                        64:28 
   15    852 Radosław Jaroszek          Polish Junior Team              65:07 
   16    832 Thibaud Guelennoc          France                          65:16 
   17    833 Silvan Stettler            Switzerland                     65:59 
   18    827 Gergő Horváth              Hungary                         67:21 
   19    826 Markus Seppele             Austrian Junior Team            68:09 
   20    843 Johan Alfredsson           Sweden                          68:26 
   21    803 TomᚠJánoška              Slovakia                        68:43 
   22    806 Conor Klingenberg          Denmark                         69:00 
   23    817 Anton Persson              Sweden                          69:21 
   24    847 Danius Kalvaitis           Lithuania                       70:57 
   25    859 Krzysztof Witek            Polish Junior Team              71:58 
   26    801 Bence Németh               Hungary                         74:49 
   27    842 Holger Refslund            Denmark                         77:09 
   28    836 Lucas Falke                Germany                         78:37 
   29    862 Marc Gluskie               Australia                       95:38 
   30    837 Filipp Zhikharev           Russia                         103:31 
   31    845 Kaan Akman                 Turkey                         126:10 

         855 Atis Heinols               Latvia                             mp 



W20-1  (27)               10.9 km  120 m   9 C    

    1    901 Eeva-Liisa Hakala          Finland                         42:53 
    2    905 Ruska Saarela              Finland                         46:06 
    3    914 Henna Saarinen             Finland                         47:25 
    4    907 Eva Haltofova              Czech Junior Team               47:29 
    5    913 Caecilie Christoffersen    Denmark                         48:37 
    6    911 Svetlana Poverina          Russia                          49:03 
    7    916 Anezka Parizkova           Czech Junior Team               49:15 
    8    910 Lou Denaix                 France                          51:52 
    9    920 Anne-Claire Defix          France                          52:24 
   10    918 Nicole Hueber              France                          53:05 
   11    909 Tatiana Oborina            Russia                          53:15 
   12    924 Katerina Novakova          Czech Junior Team               53:48 
   13    927 Julita Linowska            Polish Junior Team              56:09 
   14    919 Anastasia Shaykina         Russia                          57:32 
   15    908 Caroline Konring           Denmark                         57:53 
   16    903 Magdalena Ożga             Polish Junior Team              62:31 
   17    902 Agnes Elfving              Sweden                          62:35 
   18    921 Anastasia Trifilenkova     Russia                          64:18 
   19    915 Julia Ritter               Austrian Junior Team            65:13 
   20    912 Algirda Zaliauskaite       Lithuania                       67:23 
   21    906 Lisa Pirker                Austrian Junior Team            77:02 
   22    925 Olga Mikhaylova            Russia                          80:36 
   23    917 Barbara Sanocka            Polish Junior Team              80:37 
   24    922 Mar Soler Puig             Spain                           80:49 
   25    926 Mia Lindroth               Finland                        116:36 

         923 Saskia Hofer               Austrian Junior Team               mp 
         904 Elena Melikhova            Russia                           disq